Průvodce Božskou sérií

božská série, vztahy postav, návaznost knih25. 9. 2020

S letošním létem se nám vrátila Božská série. Začaly vycházet dlouho očekávané doplňující novely. Nakladatelství JOTA se rozhodlo je i přes kratší rozsah vydat samostatně, a tak mnozí čtenáři netušili, že narozdíl od předchozích dílů, nejde o dějově samostatné knihy, ale rozšiřující novely pro příběhy dvojic z předchozích dílů.

Abych tedy rozptýlila případné zmatky, co od Božské mrchy, Božské potvory a následujích, můžeme očekávat, rozhodla jsem se pro všechny čtenáře sepsat Průvodce Božskou sérií.

Pro lepší srozumitelnost jsem ho rozdělila do několika částí. První částí je tento všeobecný přehled knih série s ústředními dvojicemi jednotlivých dílů, jejich vztahů s ostatními postavami a informací o případných doplňujících novelách, ve kterých vystupují jako hlavní postavy.

Dále bude následovat tématický speciál pro každý pár prvních tří knih, který je podrobněji představí a stručně naznačí návaznost a obsah jim věnovaných knih a novel.

1.
Chloe a Bennet
Božský bastard
(v orig. Beautiful Bastard)


Božská série původně začala knihou Božský bastard a jejím hrdinům Chloe Millsové a Bennettu Ryanovi, věnovaly autorky asi nejvíc dílů v celé sérii.

Jejich příběh zahrnuje jednu knihu a tři doplňující novely, nepočítaje poslední knihu Božský, kde se na pozadí seznámení hlavního páru setkáme s hrdiny předchozích knih v roli vedlejších postav.

Podrobnější informace ve speciálu Průvodce Božskou sérii: Příběh Chloe a Bennetta.

2.
Sára a Max
Božský cizinec
(v orig. Beautiful Stranger)


Když se autorky rozhodly Božskou sérii rozšířit na trilogii, první z dalších dvojic, které nám představily, byli Sára Dillonová a Max Stella z Božského cizince.

Sáru můžeme zahlídnout již v krátké scénce v Božském bastardovi jako kolegyni a přítelkyni Chloe. Max je zase starý přítel Bennetta ze studií na univerzitě.

Vývoj vztahu Sáry a Maxe můžeme sledovat v jedné knize a dvou doplňujích novelách a stejně jako u hrdinů Božského bastarda je uvidíme i v poslední knize.

Detaily najdete ve speciálu Průvodce Božskou sérii: Příběh Sáry a Maxe.

3.
Hanna a Will
Božský hráč
(v orig. Beautiful Player)


Poslední z původní trilogie byla dvojice Hannah Bergstromová a Will Sumner z Božského hráče.

Will je obchodní partner Maxe z Božského cizince a Hanna je »malá sestřička« jeho přítele z dětství Jensena.

Hannu a Willa si bohužel moc neužijeme. Kromě jedné knihy, jedné doplňující novely a závěrečného dílu Božský, stejně jako u dvojic z ostatních dílů, se s oběma hrdiny jinde nesetkáme.

Více ve speciálu Průvodce Božskou sérii: Příběh Hanny a Willa.

4.
Ruby a Niall
Božský milenec
(v orig. Beautiful Secret)


Původně plánovaná trilogie byla rozšířena o příběh Ruby Millerové a Nialla Stelly v knize Božský milenec.

Niall je starší bratra Maxe z Božského cizince, který se objevuje také jako vedlejší postava v novele Beautiful Beloved.

Po této knize se již s Ruby a Niallem opět setkáme pouze v závěrečném díle Božský, kde jsou stejně jako ostatní páry pouze vedlejšími postavami.

5.
Pippa a Jensen
Božský
(v orig. Beautiful)


A konečně poslední kniha série Božský, kde hlavním párem jsou Pippa Bay Cox a Jensen Bergstrom.

Jensen je starší bratr Hanny z Božského hráče a také se přátelí s mužskými protagonisty předchozích knih. Pippa je přítelkyní a kolegyní Ruby z Božského milence.

Kromě sbližování ústředního dvojice se dozvíte, jak šel život dál pro páry z předchozích dílů. Autorky tím sérii dodaly jakýsi doslov a definitivně se s ní rozloučily.

Když si odmyslíte informace o ostatních párech, které vás možná předsvědčí mrknout se i na předchozí díly Božské série, pokud vám jde jen o Pippu a Jensena, není nutné číst další díly.

Doufám, že jsem trochu vyjasnila nejasnosti, které kolem série vznikly a že vám to pomůže při rozhodování o správném pořadí čtení či při nákupu. Pokud máte otázky, na které jste ještě nenašli odpověď, neváhejte se zeptat v komentářích pod článkem.

Sdílejte

Komentáře

Zatím žádné komentáře » Přidat komentář «Antispam

Vysvětlivky k formuláři

(1) Zadaný e–mail nebude zveřejněn!
(2) Pole s červenými popisky jsou povinná!

Upozornění k obsahu komentářů

  • Pokud máte návrhy na doplnění obsahu, využijte raději kontaktní formulář.
  • Komentáře mohou být bez upozornění upraveny (např. překlepy, neplatné odkazy apod.).
Další knihy pro ženy Právě v prodeji
Melanie Moreland Maddox +
Anotace
Maddox, který byl vychován v chaosu a ve strachu, teď v běžném životě vyžaduje pořádek a kontrolu. Má svou kariéru a dva nejbližší přátele. To je všechno, co potřebuje…
Jana Bernášková Jak přežít svého muže +
Anotace
Mladá herečka Lucie se po mateřské dovolené snaží vrátit ke své herecké kariéře, ale setkává se s běžnými strastmi svobodných matek a zamotává se do bláznivých situací při hledání lásky. Svérázně a s vtipem řeší…
Audrey Carlan Posvátné místo +
Anotace
Amber St Jamesová má plán: co nejdřív dokončit studium medicíny a stát se pediatričkou. Je premiantkou ročníku a škola jí zabírá tolik času, že má málokdy pomyšlení na zábavu… natožpak na chlapy. Amber má pocit, že jí…

NEPŘEHLÉDNĚTE

Poslední český překlad


Blíží se vydání knihy Moje nejoblíbenější jednorázovka

Do vydání českého překladu další romantické knihy ze současnosti pro ženy zbývá ještě Odpočítávejte zbývající dny s námi!